Korado Goga

Elbasan, Albania

Si Jezusi me Shpetoi nga Vdekja

Jam Korado Goga nga Elbasani eshte nje kenaqesi te ndaj se si Zoti Jezus me shpetoi nga vdekja......

Atehere ne moshen 14 vjecare vendosa te ndjek Zotin meqe une kishja nje prejardhje nga muslimanizmi vendosa te ikja ne xhami kur diten e par pashe qe Zoti do vec 10min nga koha ime atehe vendosa te fal 5 vakte e te falenderoja Zotin per cdo gje qe me kish dhuruar ne jet c'do dite qe kalonte une u fortesoja me shume ne besim fillova kurse Kurani(teuid) dhe pastaj ne xhamin ku une shkoja filloja te therrisja ezanin e te ndimoja imamin e xhamis u bera emoezin .....

E keshtu vazhdova mbaja fjalime neper xhami jepja mesime kurani dhe kjo gje vazhdoi 4vjet rradhazi por ne moshen 19vjecare mu desh nje nder nga zoti qe un ndiqa me kaq pasion deshir kur nje semundje e pa sherueshme per njerezit babin tim e godet por une kishja Zotin mendoja dhe 1 vit rrjesht ju lusja per babin tim por asnje ndryshim perkundrazi gjendja e babit tim u perkeqesonte dhe ne moshen 20 vjecare ne janar te vitit 2011 babi im vdiq mora nje zgjenjim nga Zoti dhe fillova te shaja Zotin ta ofendoja ku iken te gjitha ato duat(lutjet) qe te beja por asnje pergjigje spora nga Zoti fillova mos te ikja me shpesh ikja vec per sy e faqa por vuajtjet e mia skishin akoma te mbaruar mendoja cte keqe i kam ba zotit nje semundje e pa pritur me shfaqet ne nofull ne krahun e djadht ai ishte nje tumur qe dita dites u acaronte e u bante problem per mua vendosa te iki e ti lutem Zotit dhe keshtu bera por asnje pergjigje semundja sa vinte e u avancate jeta ime ishte ne rrezik ishja i shkaterruar dita dites gjeja mamin ke koka ime duke qar merja varca e inkurajoja veten se Zoti do bente mir per nje 22 vjecar qe kishte plane per jeten e tij.

Por nje dit premte ju luta Zotit ne Zot Zot a me degjon ku do ti qe te adhuroj qe ti te me sherosh nga kjo semundje dhe te nesermen komshija ime qe sot eshte drejtusja ime Alketa me thote Korado cfare ke tek nofulla nje semundje une kam deshire te te ndimoj u habita dhe me vete i thash Zot ti do qe te shkoj te adhuroj tek ato alelujat asnjeher un nuk te baj shok ty u vesha dhe ika te falesha ne xhami se ishte ora e namazit dhe i thash duke qar Zot nese ti vertet do qe une te adhuroj ne kish atehere ma sill ne shtepi Alketen dhe nuk vonoi sa ika ne shtepi bie cte shikoja erdhi dhe me than Korado do ikim ne Tirana te bajm analizat u gezova por dhe u frikesoja ika i bera cdo gje por dyret u mbyllnin se kuptoja prap pse nje dit me ftojn qe tu lusnin per mua ne kish se mendova gjat ika ndjeva nje clirim gjat lutjeve te motrave e vellezerve atje qe per 4 vjet ne xhami se kisha ndjer por prap cdo der e mbyllur semundja u avanconte spo kuptoja ne dhjetor te 2012 mar nje pergj nga doktorret ne tiran qe dhe 1 jav jete me kan mbet u shkaterrova plotesish gjumi nuk me zinte dhe ne oret e vona te nates i bej nje lutje jezusit dhe i thashe nese ti je nje Zot i gjall dhe i vertet atehere bej dicka per mua gjej nje person qe t'me operoj.

Zoti Jezus nuk vonoi te nesermen djetuset e mia (Alketa dhe Elona) qe une i quaja si dy engjuj te mia qe Zoti po perdorte ne jeten time me moren ne tel Korado nje spital ne Greqi mori persiper operimin tend si besoja asnje gjeje mendoja se ishja ne enderr por ne fakt ishja ne realitet Zoti Jezus ishte kujdesur per cdo gje ne ate spital per leket operimen dhe cdo gje dhe shkova prap sfidova Jezusin e i thash nese ti je zot i gjall e i vertet atehere me nxirr nga kjo sall operimi gjall se ishin shum 10 or operim atu kam pare Jezusin e duke me tham une kam plane per ty shko i qet e me besim dhe tani jam shendosh e mir duke ndjekur Jezusin me shume motra e vellezer nese doni ta ndigjoni me mir kontaktoni me mua bekime!

— Read more —
Contact me Learn more about Jesus

Similar stories